Trabzon’daki olaylar sonrası HÜDA PAR liderinden Adalet ve İçişleri Bakanlığı’na çağrı: Bu provokatörleri tespit edin

Trabzon’da dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın mitingi öncesinde HÜDA PAR standına bir küme kalabalık tarafından reaksiyon gösterilmiş ve kelam konusu stant kırılmak istenmişti. Gerginlik sonrası kaldırılan stant bugün tekrar açılırken toplanan onlarca Trabzonlu yeniden standın kaldırılmasını talep etti ve çeşitli sloganlarla HÜDA PAR aykırısı yürüyüş gerçekleştirdi.

“İNSANLARI KIŞKIRTANLARIN İSİMLERİ DE İMAJLARI DE BELLİ”

Seçim standı tartışmaları Trabzon’daki tansiyonun yükselmesine neden olurken, yaşanan tansiyonun akabinde HÜDA PAR Genel Başkanı Zekeriya Yapıcıoğlu katıldığı canlı yayında “Kendi yandaşlarını bize karşı kışkırtanlar var. Bunlardan biri İYİ Parti başkası Zafer Partisi. İnsanları bize karşı kışkırtanların isimleri de imajları de belirli. Türel teşebbüsleri başlatacağız” dedi.

“SİYASİ FAALİYETLERİ ENGELLEMEK KABAHATTİR, MAHPUS CEZASI VARDIR”

Mahkemelere ve savcılıklara gerekli şikayetleri yapacaklarını belirten Yapıcıoğlu, “Bunu bir tehdit olarak yorumlayanlar oldu. Evet bu sözlerim bir tehdit ise evet tehdit. Mahkemelerde hesap verecekler. Siyasi faaliyetleri engellemek cürümdür, mahpus cezası vardır. Kitlesel olarak yapılıyorsa 4 yıldan 10 yıla kadar mahpus cezası vardır” dedi.

“ÖNÜ ALINMAZSA DAHA BÜYÜK OLAYLAR YAŞANABİLİR”

Trabzon’daki partililere “Provokasyonlara gelmeyin” daveti yaptığını da belirten HÜDA PAR lideri Yapıcıoğlu, “Bu işi provoke edenler hesap verecekler. Taliban benzetmesi yapılıyor. Tıpkı provokasyonları yapıyorlar. HDP masanın kıyısında duruyor, provokasyon nasıl yapılıyor onun dersini veriyorlar aşikâr ki. Önü alınmazsa daha büyük olaylar yaşanabilir. Bu provokatörler Trabzon’u temsil etmiyor. Adalet Bakanı ve İçişleri Bakanına davet yapıyorum, bu olayları çıkaran ve Trabzon’u asla temsil etmeyen bu provokatörlerin yargı önüne çıkarılması ve hak ettikleri muameleye tabi tutulması ülkenin selameti açısından kesinlikle yapılması gereken bir şeydir” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir