Tokatlı pancar çiftçisi öfkeli

Tokat Haber Gazetesi / TOKAT (İGFA) – Çiftçiler, milletvekillerinden bu probleme ivedilikle müdahale etmesini talep ediyorlar. Sorunun tahlilsiz kalması halinde, çiftçilerin seçimlerde reaksiyonlarını sandığa yansıtacakları konusunda ikazlarda bulunuyorlar.

“Tokat’ta pancar kotası düştü, öfkeliyiz” diyen çiftçiler, adeta bir tahlil daveti yapıyor. 100 dönüm toprağı olan vatandaşa 25 dönümlük ekim hakkı verildiğini belirten çiftçi bu gidişin sonunda Turhal Şeker Fabrikası dahi kapatılma ile karşı karşıya kalacak. 2019 yılından evvelki pancar kotalarının iptal edilmiş olmasını kabul etmiyoruz ve tıpkı haklarımızın devam etmesini talep ediyoruz, dediler.

Bu durum, seçim öncesi Tokat’ta siyasetçilerin üzerinde kıymetli bir baskı ögesi oluşturuyor. Çiftçiler, kendilerine verilen kelamların tutulmasını ve pancar üretimi konusunda yaşanan sorunların giderilmesini bekliyor. Bu sorunun çözülmemesi, bölgedeki seçmen davranışlarını kıymetli ölçüde etkileyebilir. Çiftçilerin bu daveti, seçimlerin yaklaştığı bu periyotta, milletvekillerinin dikkatini çeken ve hemen ele alınması gereken bir bahis olarak öne çıkıyor.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir