Pendik’te bir minibüs şoförü ortalığı birbirine kattı

Olay, Pendik, D-100 Karayolu’nda gece saatlerinde polisin sıcak takibi ile başladı. Argümana nazaran, Erhan Yöndemir’in kullandığı 41 J 4293 plakalı Kocaeli Büyükşehir Belediyesi’nin bünyesinde vazifeli özel halk midibüsü, Pendik D-100 Karayolu’nda giderken şimdi bilinmeyen nedenle birebir tarafta giden araçlara çarptıktan sonra durmayarak yoluna devam etti. Araçları hasar alan şoförler durumu polis takımlarına haber vererek kaçan otobüsün peşine takıldı. Bir müddet sonra bu takibe polis de katıldı.

Midibüsün önünü kesen polis silah doğrulttu

İhbar üzerine trafik polisleri Yöndemir’in kullandığı midibüsü durdurmak için takibe aldı. Trafik polislerinin ‘dur’ ihtarlarına aldırış etmeyen sürücü Erhan Yöndemir, 15 Temmuz Şehitler Köprüsü’ne kadar yoluna devam etti. Bu sırada köprüden de geçen özel halk midibüsünün D-100 Karayolu Okmeydanı mevkiinde önü kesildi. Polis grupları burada da midibüs sürücüsüne ‘dur’ ihtarında bulunsa da midibüs önündeki araçlara da çarparak yoluna tekrar devam etti. Polis grupları midibüs sürücüsünün durması için havaya ihtar ateşi açtı.

Bahçelievler’de polis otosuna çarparak durdu

Polis takımlarından kaçan midibüs sürücüsü Yöndemir, D-100 Karayolu’ndan ayrılarak Behçelievler, Fetih Caddesine hakikat girdiği anda takım aracı tarafından önü kesildi. Midibüs polis otosuna çarparak durdu. Polis takımları midibüste bulunan şoför Erhan Yöndemir’i araçtan indirerek gözaltına aldı. Gözaltına alınan Yöndemir tabiri alınmak üzere polis merkezine götürüldü. Polis grupları özel halk midibüsünde bir mühlet inceleme yaptı. Polisten kaçan Yöndemir’in kullandığı midibüsün lastiğinin parçalandığı görüldü. Polisten kaçan midibüs sürücüsünün çok sayıda araca çarparak hasar verdiği öğrenildi. Polis takımlarının incelemesinin akabinde özel halk midibüsü alımlı yardımıyla otoparka çekildi.

Polisin silah çektiği ve midibüsün araçlara çarptığı anlar kamerada

Özel halk midibüs sürücüsünün polis takımlarının üzerine aracı sürmesi ve araçlara çarpma anları vatandaşların çektiği imajlara yansıdı. İmgelerde midibüsün önü kesildiği anda polisin ihtarlarına aldırış etmeden sürücünün yoluna devam etmesi, araçlara çarpması ve polisin üzerine midibüsü sürmesi yer alıyor. Manzaraların devamında ise vatandaşların panik içinde olduğu görülüyor. Polis grupları olayla ilgili inceleme başlattı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir