Mevsim geçişinde hasta olanlara yeşil çay tavsiyesi

Türkiye’de evvelki hafta hava sıcaklıkları mevsim normallerinin ortalama 5 derece üzerinde seyrederken hafta başından itibaren sert bir düşüşle mevsim normallerinin birkaç derece altına indi.

Mevsimler ortası sert geçiş nedeniyle çok sayıda vatandaş nezleye yakalandı. Aktarlar, kendini hastalıklardan korumak isteyenlere ya da hastalığa yakalananlara bitki çayları yahut macun karışımları tüketmelerini tavsiye ediyor.

Son iki haftadır çok sayıda kişinin emsal şikâyetlerle kendilerine başvurduğunu söyleyen aktar Tolga Özgür, “Mevsim geçişlerinde hava birden sıcaktan soğuğa geçtiğinde daha çok gribal, boğaz enfeksiyonu, öksürük üzere şikâyetlerle çok gelenler oluyor. Bunun için teklifimiz bağışıklığını güçlendirecek bitkiler kullanılması. Hepimizin bildiği üzere zencefil, zerdeçal balla karıştırılabilir, çay olarak tüketilebilir. Şayet bulamadıysa adaçayı, yeşil çay, kuşburnu bitkileri sıcak suyla karıştırıp çay olarak tüketsinler, bal ile karıştırıp macun olarak tüketsinler emin olun bu hava değişimlerini daha rahat ve rahatsız olmadan geçirebileceklerdir” diye konuştu.

“ADAÇAYI KIŞIN İÇİLEBİLECEK EN KUSURSUZ İÇECEK”

Günlük tüketilen 1 bardan adaçayının bulaşabilecek hastalıkların önüne geçmesinde yararlı olabileceğini söz eden Özgür, “Her gün bir bardak adaçayı içtiğimiz takdirde bu hastalıkların önüne geçecek, rahatlatacaktır” tabirlerini kullandı.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir