Hindistan’da iki Rus iş insanının ölümü soruşturulacak

Hindistan’da polis yetkilileri, ülkenin Odisha eyaletinin Rayagada bölgesinde bir otelde hayatını kaybeden Rus iş insanı ve siyasetçi Pavel Antov ile arkadaşı Vladimir Bidenov’un vefatına yönelik araştırma yürüteceklerini açıkladı.

Hindistan lokal polisi Rasmi Ranjan Pradhan, tıbbi bulgular doğrultusunda Bidenov’un 22 Aralık’ta kalp krizinden öldüğünü aktararak, Antov’un vefatı için ise “24 Aralık’ta otelin çatısına çıkmış ve düşerek ölmüş” sözünü kullandı.

Pradhan, AA muhabirine yaptığı açıklamada, “Antov’un kazayla düşüp düşmediği ya da intihar edip etmediği araştırılıyor.” dedi.

Odisha eyalet polisi de yayımladığı bildiride, “Ceza Soruşturma Departmanının (CID) soruşturmayı devralması buyruğunu verdiğini ve 2 Rus vatandaşının ‘doğal olmayan’ ölümlerinin soruşturulacağını” kaydetti.

“KONUYU YAKINDAN TAKİP EDİYORUZ”

Rus medyası TASS haber ajansına konuşan Hindistan’ın Kalküta kentindeki Rusya Başkonsolosu Alexey Idamkin, “4 kişilik turist kümesi, Rayagada’da bir otelde tatil yapıyordu. Geçen hafta perşembe günü Vladimir Bidenov hayatını kaybetti. Polise nazaran, vefatının nedeni kalp krizi. Geçen cumartesi ise Vladimir bölgesi Yasama Meclisi Milletvekili Pavel Antov camdan düştü.” tabirini kullandı.

Konuyu yakından takip ettiklerini ve hayatını kaybeden Rus vatandaşlarının aileleri ve Hint yetkililerle daima temasta olduklarını aktaran Idamkin, polisin “trajik olaylardaki kabahat ögesini şimdi göremediğini” ileri sürdü.

İKİ RUS İŞ BEŞERİNİN ÖLÜMÜ

Antov, 24 Aralık’ta kaldığı otelin üçüncü katından düşerek hayatını kaybetmiş, arkadaşı Bidenov ise 22 Aralık’ta birebir otelde kaldığı odada meyyit bulunmuştu.

65 yaşındaki Pavel Antov’un, 3 turistle eyaletin güneyindeki Rayagada bölgesindeki bir otelde kaldığı belirtilmişti.

Forbes’a nazaran, 2018’de servetinin 146 milyon dolar olduğu varsayım edilen Antov, “en varlıklı siyasetçilerden biri” olarak kabul ediliyordu. (AA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir