Hangisi gerçek Putin? Aynı dönemde çekilen 3 fotoğraf karesi kafa karıştırdı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Ukrayna işgalinin akabinde bir prensip imza atarak geçtiğimiz günlerde Kırım’a bağlı Sivastopol bölgesinin akabinde Rus işgali altındaki Donbass bölgesinde yer alan Mariupol’e sürpriz bir ziyaret gerçekleştirdi.

ARAÇLA GEZDİĞİ İMAJLAR SERVİS EDİLDİ

Geçtiğimiz sene şubat ayında başlayan savaştan bu yana Rus işgali altındaki bölgeleri birinci kere ziyaret eden Putin’in helikopterle Mariupol’e geldiği söz edildi. Putin, cephe sınırına en yakın olduğu yer olan Mariupol’de araçla gezerek, vatandaşlarla sohbet etti.

“HANGİSİ GERÇEK PUTİN?”

Putin’in imgeleri ise yeni bir tartışmanın fitilini ateşledi. Ukrayna İçişleri Bakanı Danışmanı Anton Gerashchenko, toplumsal medya hesabı üzerinden Putin’in bir ay ortayla çekilmiş fotoğraflarını paylaşarak “Sizce hangisi gerçek?” tabirlerini kullandı.

ÇENESİNE DİKKAT ÇEKTİ

Gerashchenko bu tweet’i ile Putin’in bir ayda bu kadar değişim gösteremeyeceğini sav ederek, Mariupol manzaralarındaki kişinin Putin’in dublörlerinden biri olduğunu söyledi. Gerashchenko yayınladığı fotoğrafta Rus önderin çenesindeki değişime işaret ederek, “Putin senin çenene ne oldu? Son devirde makyaj uzmanları Putin’in düşük kaliteli kopyalarıyla çalışmak zorunda kalıyor. Birebir benzemiyor lakin sonuçta kopyası” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir