Dört çocuk doğurup böyle kalınır mı! Sırrını, kardeşinin karısı açıkladı

FİZİKSEL İMAJ SORUNU ÖNEMLİ
Bu yaz tatili öncesinde de birçok kişi için bir hazırlık süreci yaşanır. Yalnızca tatilde giyilecekleri alıp valiz hazırlamakla ilgili bir durum değil bu üstelik.

Yaz mevsiminin sıcağında giyilecek incecik kıyafetlerin, bilhassa de bikini ve mayoların hoş durmasının hazırlığıdır bu.

En umursamaz şahıslar bile yaz tatili öncesi, imajına çeki nizam vermek için fazladan ter döker. O denli ya da bu türlü plajda hoş görünmenin de bir bedeli var kuşkusuz.

Sıradan beşerler bile bu ‘fiziksel görüntü’ sorununa bu kadar ehemmiyet verirken ünlüler kayıtsız kalabilir mi? Olağan ki hayır.

Çünkü bir ünlü için plajda formunu kaybetmiş bir formda görüntülenmek hiç de azımsanacak bir keder değil. Birkaç kilo fazlalığı, üzerinde hoş durmayan bir bikini ya da mayo, o ünlünün aylar uzunluğu magazin basınının manşetlerinden düşmemesi manasına geliyor. Hele kelam konusu ünlü, muhakkak bir yaşın üzerinde bir bayan olursa.

Ama bunun tam aykırısı olduğunda da o ünlü kişi manşetlerden inmez. Onun o yaşta ve hele birkaç çocuk doğurmuşsa nasıl olup da bu türlü göründüğü durmadan yazılır çizilir. Sırları masaya yatırılır. İşte artık magazin dünyası bu türlü bir kişiyi konuşuyor.

DÖRT ÇOCUKTAN SONRA NASIL BU TÜRLÜ FORMDA KALIYOR?
Öncelikle 50 yaşını geride bırakmış bir bayan, bu kişi. Üstelik dört tane de çocuk dünyaya getirdi. Bu da dört sefer bedeninin bütün istikrarının sarsıntı geçirmesi, ortada kilo alması ve sonra vermesi manasına geliyor.

Nasıl olup da hala 20’li ya da 30’lu yaşlardaki manzarasını koruduğu elbette masaya yatırıldı bu ünlünün. Kim olduğunu da söylersek, Danimarka’nın gelecekteki kraliçesi Prenses Mary’nin!

Veliaht Prens Frederik ile evli olan dört çocuk annesi Mary, bir müddet evvel 51 yaşına girdi. Tüm ailesiyle birlikte çıktığı Ibiza tatilinde, zeytin yeşili mayosuyla görüntülendi Mary.

HERKES ONUN SIRRINI MERAK ETTİ
Önce lüks bir yatla mavi sulara açılan sonra da plajda denize giren Prenses Mary’nin doruktan tırnağa, her manada formda olması da büyük ilgi çekti. Doğal olarak herkes yarım asrı geride bırakan Mary’nin formunun sırrını merak etti.

Aslına bakılırsa herkes böylesine ayrıcalıklı hayatlar süren beşerler hakkında “O kadar imkanı var, alışılmış ki kendine bakacak” diye düşünür. Fakat durum her vakit o denli değil.

Söz gelimi, İngiliz kraliyet ailesinin üyelerinden biri, Prens Andrew’nun kızı ‘doğuştan prenses’ Beatrice, evleninceye kadar daima olarak bir türlü veremediği kilolarıyla gündem oldu. Yani o da onca imkanına karşın bir türlü formunu koruyamadı.

Ama ne vakit hayatına şu anda evli olduğu Edoardo Mapelli Mozzi girdi Beatrice de hem fazla kilolarından kurtuldu hem de eskisiyle kıyaslanamayacak kadar hoş giyinmeye başladı.

Bu örneği verdik, zira 51 yaşında formda kalma sırlarını masaya yatıranlara nazaran Mary’nin dört çocuk doğurup hala evlendiği gündeki kadar formda olmasının bir bedeli var. Elbette imkanlarıyla da ilgili lakin bu tek başına kâfi değil. 

BÖYLE GÖRÜNMENİN BİR BEDELİ VAR
Başka bir deyişle Mary, bu uğurda gayret harcıyor ve ter döküyor. Mary’nin daima ülkü kilosunda kalma sırlarına biz de bir bakalım isterseniz.

Gelecekte Danimarka’nın kraliçesi olmaya hazırlanan Mary, bunun yalnızca unvan sıkıntısı olmadığını, birebir vakitte tıpkı bir model ya da oyuncu üzere manzarasını müdafaası gerektiğini düşünüyor. Bu manada da hareketli bir hayat sürüyor.

Uzmanlara nazaran Mary’nin farklı disiplinleri bir ortaya getiren bir antrenman programı var. Buna yürüyüş, hafif tempolu koşu, süratli koşu ve at binmek dahil.

KARDEŞİNİN KARISI ANLATTI
Mary’nin erkek kardeşinin karısı Leanne Donaldson bu hususta, Avustralya’da yayınlanan New Idea’ya şunları böyledi: “Mary, ailesinin geri kalanı üzere bir antrenman tutkunu. Hep, yürüyor, hafif tempolu koşu yapıyor ya da at biniyor.”

Gelininin söylediğini doğrulayan örnekler sık sık objektiflere de takılıyor. Mary, ülkesi Avustralya’ya gittiğinde de kocasıyla birlikte yaşadığı Danimarka’da bulunduğunda da bazen Frederik ve oğluyla bazen de yalnız başına sabah koşusu yaparken görülüyor.

Ayrıca Mary’nin hem Avustralya’da hem de Danimarka’da maratonlara katılmışlığı ya da yardım kuruluşları tarafından düzenlenen etkinliklerde koşmuşluğu da var.

ÖZEL SPOR EĞİTMENİYLE ÇALIŞIYOR:Ama hepsi bu kadar değil. İşte işin burasında üstte söylediğimiz “olanaklar” devreye giriyor. Mary, uzun müddettir formunu korumak için özel bir eğitmenle çalışıyor. Böylelikle kendi yaşına ve fiziğine uygun antrenmanlar yapıp gençlik yıllarındaki fiziğini koruyor.

SAĞLIKLI BESLENME
Bir de işin beslenme kısmı var ki formda kalmak kelam konusu olunca bu durum çok değerli. Mary, Danimarka yordamı besleniyon. Yani yüklü olarak balık yiyor. En çok da sağlıklı yağ kaynağı olarak bilinen somon balığını tüketiyor. Karbonhidrat alımı ise en alt seviyede.

Bu ortada antioksidan özellikleriyle bilinen ahududu, yaban mersini üzere şeker oranı düşük meyveler ile protein alabileceği kuru yemişler yiyor Mary. Bu beslenme şekli yaşlanma tesirlerini de azaltıyor.

 

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir