Demirören Medya ve Teknoloji MTAL öğrencisi: Türkiye’deki ilk anime filmi yapmayı hedefliyor

İstanbul’da Demirören Medya ve Teknoloji MTAL’de hazırlık eğitimini bitiren Ada Parıltı Çelik, küçük yaşlarda Japonya’ya has anime karakterlerine ilgi duymaya başladı. Fotoğraf çizmeyi de çok seven Ada Işık, hayalindeki anime karakterlerini çizdi. Çizdiği fotoğrafları Mersin’in Faziletli ilçesine bağlı Tömük Mahallesi’nde oturdukları sitenin önünde kurduğu stantta sergileyen Ada Nur’un çalışmasına vatandaşlar ilgi gösterdi. Anime karakterlerini çok sevdiğini belirten Ada Parıltı, şunları söyledi:

KENDİ KARAKTERLERİMİ OLUŞTURMAYA BAŞLADIM
“Küçükken çizgi sinema karakterlerini çizmeyi çok seviyordum. İnternette gezinirken Japon anime karakterleri ile karşılaştım. Çizim stilleri çok hoşuma gitti. Onları çizmeye başlarken kendi karakterlerimi oluşturmaya başladım. Öncelikle karakterin kıssasını belirlemem gerekiyor. Akabinde ongun çizimini yapıyorum. Benim için yaklaşık 6-7 saat müddet alıyor.

TÜM İMKANLARDAN FAYDALANDIK
Okulda birinci olarak İngilizce hazırlık eğitimi gördük. Yabancı öğretmenlerimiz de vardı ve çok düzgün bir eğitim aldık. Tüm imkanlardan faydalandık. Teknofest’e gittik, orada staj yapar üzere çeşitli misyonlarda yer aldık. Robotik çalışmalar yaptık. En büyük hayalim, Türk anime karakteri, oluşturarak Türkiye’deki birinci anime sineması hayata geçirmek.”

‘HAYALİMİZİN ÖTESİNDE BİR OKUL’
Ada Nur’un Faziletli ilçesi 50’nci Yıl Ortaokulu’nda müdür yardımcılığı yapan annesi Ferda Çelik ise “Kızım, Demirören Medya ve Teknoloji Mesleksel ve Teknik Anadolu Lisesi’ne başladığında hayalimizin okulu olarak düşündük. 1 yılın akabinde şunu gördük ki, hayalimizin ötesinde bir okul. Eğitim imkanları çok fazla. Aldığı akademik eğitimin yanında okulda ferdî yetenekleri de destekleniyor. 1 yılın sonunda girişimcilik alanında gelişim gösterdiğini gördük. Muhakkak okulumuzu öteki veli ve öğrencilerimize tavsiye ediyorum” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir